Лист №63 від 04.04.2014 Голові КДМА щодо рішення Київради від 14.07.2011 №378/5765 та створення сприятливих умов для функціонування та розвитку телекомунікацій в м.Києві

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Київської міської державної адміністрації

Бондаренку В.Д.

 

Вих. № 63

від 04 квітня 2014 р.

 

 

Щодо рішення Київради від 14.07.2011 № 378/5765

та створення сприятливих умов для

функціонування та розвитку

телекомунікацій в м. Києві

 

 

Шановний Володимире Дмитровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Київської міської ради від 14.07.2011 №378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій» легалізовано посередника в особі комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» (далі – КЖСЕ), а також доручено йому здійснювати моніторинг та координацію розміщення суб'єктами господарювання телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності та укладати договори на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності.

Розроблений КЖСЕ та погоджений Управлінням цінової політики КМДА тариф на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових і нежитлових будівлях комунальної власності становить 0,60 грн. на 1 квартиру, втім не має жодних економічних обґрунтувань.

Відповідно до Рішення Київської міської ради № 378/5765 плата за розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності щомісячно у формі попередньої оплати перераховується суб'єктами господарювання згідно з умовами договору на поточний рахунок КП «Київжитлоспецексплуатація», з яких лише
25 відсотків від зазначеної суми, зменшених на суму податків, зборів (обов'язкових платежів), визначених законодавством, спрямовується на відшкодування витрат на утримання місць розміщення телекомунікаційних мереж, а 75 відсотків відповідних платежів розподіляється за напрямами, не пов'язаними з відшкодуванням витрат на утримання місць розміщення телекомунікаційних мереж.

Згідно рекомендацій Антимонопольного комітету України від 26.10.2011р. №20-рк на Рішення Київської міської ради від 14.07.2011 р, № 378/5765, ціна доступу з розрахунку
1 квартира не може бути більшою за 0,125 грн та за умови її економічного обґрунтування.

Антимонопольним комітетом України також винесено рекомендації про необхідність запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції (копія додається), які до цього часу Міською владою не виконано.

Відповідно до законодавства оператори, провайдери телекомунікацій не зобов’язані здійснювати фінансування робіт, пов'язаних з утриманням житлового та нежитлового фонду, або фінансування статутної діяльності комунальних підприємств.

КДСЕ необґрунтовано завищило тарифи на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності, що в свою чергу призводить до завищення витрат на надання телекомунікаційних послуг, що надаються кінцевим споживачам з використанням цих мереж.

Крім того, тариф встановлений за кожну квартиру незалежно від того, чи користуються жителі квартири відповідними послугами, чи ні. Зазначене призводить до значних витрат операторів, провайдерів телекомунікацій на послугу розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності.

 

З метою створення сприятливих умов для подальшого функціонування та розвитку телекомунікаційних мереж в м. Києві, забезпечення належного утримання житлових будинків комунальної власності, звертаємося до Вас, шановний Володимире Дмитровичу, з проханням в порядку ч.12 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на найближче засідання Київради ініціювати:

1)   виконання рекомендацій Антимонопольного комітету України щодо рішення
№ 378/5765;

2)   визначення плати, що стягується з телекомунікаційних підприємств, не може бути більшою 0,125 грн. за 1 квартиру, як єдиного на сьогодні тарифу, що має відповідне економічне обґрунтування;

3)   забезпечити можливість телекомунікаційним підприємствам м. Києва укладати угоди на розташування телекомунікаційного обладнання без будь-яких посередників, безпосередньо з балансоутримувачами будинків комунальної власності (з КП УЖХ районів), що дозволить акумулювати кошти для відновлення житлового фонду районів міста.

 

Така ініціатива дозволить збалансувати економічний та соціальний розвиток міста, сприяти задоволенню потреб населення в телекомунікаційних послугах та стане незаперечним фактом підтримки оновленою владою підприємництва столиці.

 

Про результати розгляду даного листа просимо поінформувати.

 

 

Додаток: Рекомендації Антимонопольного комітету України про необхідність запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, на 3 арк.

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т. Попова

 

Прикріплені файли